| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU,peste câteva zile am traseul și iar îmi este frica, incerc să îmi imaginez că conduc bine și fără emoții dar nu pot sa scap emoții. Cum sa conduc relaxata calma la traseu? Si la orele de condus

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți scăpa de emoții. Pe baza lor trăiești. Poți să le controlezi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te duci acolo cu încredere ca vei reuși, te gândești la ce ai de făcut acolo. Nu începe cu gânduri ca "dacă o sa pic?" si alte cele. Respira adânc, concentrează-te pe condus si va fi bine. Succes!

| Irinel15123532 a răspuns:

A fi curajos nu inseamna sa nu iti fie frica, ci inseamna sa faci ce trebuie chiar daca iti este frica. Toti am trecut prin ce vei trece tu, si tu vei ajunge cum suntem noi, ma refer la posesorii de permis auto. Candva vei da sfaturi altora care sunt acum in situatia ta, cu emotii si cu teama. Nu te teme, mergi inainte si indiferent de rezultat, da tot ce ai mai bun. Dumnezeu sa te binecuvanteze si sa fie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepți faptul că dacă nu iei, viața tot merge înainte. Și accepți că, dacă ești suficient de pregătit, singura provocare pe care o mai ai e sa fii calma. Practic, cu cât ești mai calma cu atât ai șanse de reușită mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa-ti fie de folos: https://youtu.be/r_6AeyLRTXQ

Bafta! Sa ne anunti daca ai promovat.