| alexandrastietotul a întrebat:

Buna,am 18 ani si am primit de la taicamio un fiat punto s, motor de 1.1 din anum 2000... inca nu am permis peste 2 luni as vrea sa dau si masina sa o inscriu pe numele meu peste 5 luni..nu vreau sa o inscriu pe numele nimanu,vreau pe al meustiu ca asigurarea costa depinde de anii,, voi ce ziceti cam cat ma costa pe an? multumesc anticipat:*...Va puup

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia si tu un calculator online si fa o simulare oricum undeva pest 1000 ron.

Dar pe langa asta sa pui la socoteala si taxa de timbru daca vrei sa o treci pe numele tau

| alexandrastietotul explică (pentru suntserios):

Chiar asa de mult?

| suntserios a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Da chiar atat de mult, depinde si de asigurator... dupa cum iti ziceam, vrei sa vezi concret cauta online un calculator online de asigurari si vezi ce cotatii sunt pentru cazul tau concret

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1000 de lei pe an sigur te costa.
Poate si mai mult, in functie de asigurator.
Pana la 30 de ani, nu sunt preturi normale la asigurari.

| alincristianbobo a răspuns:

Asigurarea te va costa in jur de 1800 lei pe an

| alexandrastietotul explică (pentru alincristianbobo):

1800 lei pe an, wow chiar atat de mult?

| alincristianbobo a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Da eu atat platesc si am un golf iv