| Clamidia a întrebat:

Bună! Am dat traseul miercuri și am acordat prioritate cuiva care nu avea, acum nu știu ce să cred.
Mergeam pe drumul cu prioritate și din dreapta a încercat o femeie să se bage și a oprit cu botul mașinii pe drum și am oprit, nu știu dacă am procedat corect din moment ce am oprit și pe trecerea de pietoni ca am crezut ca intra în mine.
Mi-a dat permisul, dar ma simt prostlaughing
Îmi doresc să-l fi luat corect.
Scuzați categoria.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai evitat un accident in trafic, deci esti scuzabila happy
Uneori, in trafic facem aceste gesturi si acordam prioritate cand vedem grabiti sau teribilisti, care nu au habar de reguli de circulatie si atunci le acordam prioritate cu buna stiinta, evitand un accident. Evident trebuie sa te asiguri si tu inainte sa dai prioritate, ca nu cumva oprind sa cauzezi alte accidente.

Felicitari pentru luarea carnetului de soferita!

| Clamidia explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos! Eram pe gânduri că poate am făcut un lucru rău

| Violleta2022 a răspuns (pentru Clamidia):

Condu' cu prudenta si rabdare, ca de multe ori instinctul ne ajuta sa evitam accidente si la tine s-a dovedit ca a functionat foarte bine.
Sofez de peste 30 de ani si intotdeauna am avut incredere in instinctul meu, anticipand un posibil accident si crede-ma, ca uneori merita sa intarzii 10-20 de secunde, sa lasi nebunul sa treaca ca sa eviti un accident, fiindca nimic nu-i mai scump pe lumea asta, decat sanatatea noastra.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai procedat foarte bine că ai evitat un posibil accident.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Ai procedat foarte bine. Daca ea continua sa mearga, sigur avea loc un accident.

| Koria8219 a răspuns:

Ai procedat corect. Asa se face.