| anonim_4396 a întrebat:

Buna am la masina inchidere centralizata si azi am observat ca nu mi se inchide si capacul de la rezervor care ar putea fi problema FUNDA!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca din fabrica nu ai prevazut asa ceva.

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Cred ca sa defectat vreun senzor

| 0rlando a răspuns:

Închiderea centralizată funcționează doar pentru uși și portbagaj.

Răspuns utilizator avertizat
| ionutz03 a răspuns (pentru 0rlando):

Depinde de masina.
Exemplu unele modele opel daca actionezi odata butonul deschidere de pe telecomanda se descuie usile, iar la actionare a doua oara de descuie portbagajul si clapeta rezervor.

| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Daca masina era prevazuta cu inchirere clapeta odata cu usile, problema poate fi de la actuatorul care actioneaza incuietoarea clapetei, contacte inperfecte, sau fire care duc pana acolo.

| 0rlando a răspuns (pentru ionutz03):

Da, sunt mașini prevăzute din fabrică cu sistemul respectiv, ba unele chiar știu să închidă și să deschidă geamurile, dar o închidere centralizată standard instalată ulterior, nu include și închiderea capacului de la rezervor.

| EddiWeed a răspuns:

La mine din fabrica inchiderea centralizata inchide si rezervorul. daca ai geamuri electrice un electrician ti le poate face sa se inchida automat cand inchizi masina