| GheorghiuToni1969 a întrebat:

Buna, am o kia optima adusa din Anglia, vreau sa modific farurile pentru Europa, poate sa ma ajute cineva? As merge la un atelier dar inca nu am gasit mecanic sa stie. Multumesc

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am mers cu masina englezeasca in Spania fara sa schimb farurile si a trecut ITP din prima, incearca smecheria cu ITP la romani poate nu zice nimic si asa nu deranjeaza ceilalti soferi care vin din sens invers

| xerxes1 a răspuns:

Ai aici o lista cu mecanici care se pricep sa-i rezolve ochii coreenei tale.
https://www.kia.ro/retea/dealers-kia-romania

| GheorghiuToni1969 explică (pentru xerxes1):

Multumesc frumos o sa incerc si la dileri care ia-ti enumerat.

| Quassaar a răspuns:

Și Marea Britanie face parte tot din Europa.laughing

| HopelessAgain a răspuns (pentru Quassaar):

Facea parte, acum nu mai are treaba cu niciun continent.

| Quassaar a răspuns (pentru HopelessAgain):

Hehe, hai pe bune...serios? A dispărut de pe fața pământului și n-am aflat?

| HopelessAgain a răspuns (pentru Quassaar):

U.K. a iesit de ceva vreme din U.E. din propriile interese, de aia se si plang romanii ca sunt alungati din Anglia, caci odata cu iesirea ei din U.E. ai nevoie de viza...

| Quassaar a răspuns (pentru HopelessAgain):

Greșit total. U.K. nu a ieșit din U.E. Posibil să iasă în 2019. Sunt in proces de ieșire, iar asta nu înseamnă că nu mai face parte din continentul European. Cum ai spus și tu, posibil sa ai nevoie de viza o data cu ieșirea din U.E. Deocamdată nu se cer vize pentru Anglia pentru că sunt inca in comunitate.