| hubbelllllll a întrebat:

Buna am si eu o problema la un opel vectra C ieri mi s a blocat portbagajul, am fost la un mecanic de 2 lei si mi a rupt mecanismul acela de la portbagaj, pe langa asta cand pun contactul imi palpaie continuu stopurile pe frana, cand semnalizez stanga sau dreapta mi se apind ambele nu stiu ce are straight face

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Du-te la un electrician auto nu la un mecanic auto, este un scurtcircuit care se rezolva destul de usor, nu este problema, in service este mai scump dar mai sigur, daca te duci la un electrician particular serios se rezolva relativ simplu si la preturi acceptabile!

2 răspunsuri:
| al3xandru_4340 a răspuns:

Du-te la un service. S-ar putea cand ti-a rupt mecanismul sa fi deranjat si circuitele / firele care trec pe acolo. Bafta!

| Tyrr a răspuns:

Du-te la un service autorizat!