| Tiny a întrebat:

Bună
Am un atv poket și am defecțiuni la carburator, când îi dau drumul la benzina curge și mai curge și în mers când merg încet, dacă îi dau tare nu pre curge cam o picătură la 1 metru
Aveți idee dacă as putea sal repar
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Nelutzu222 a răspuns:

Am patit si eu acum ceva timp tot cu un atv micut chinezesc, in timp ce mergeam in panta a inceput sa curga benzina dupa mine si la un moment dat s-a oprit de tot motoru si curgea in continu, Cauza a fost plutitorul din interiorul carburatorului. l-am desfacut curatit si dupa n-am mai avut probleme cu el

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Plutitor spart sau cui pontou defect.

| Nelutzu222 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu neaparat spart sau cui pontou sa fie defect. poate sa fie si mizerie acolo si nu isi mai face treaba, am patit si eu la fel