| extender87 a întrebat:

Am un huruit pe partea fata cand virez stanga si se simte o mica vibratie in masina(Rulmentii sunt exclusi).Azi am pus cauciucuri noi pe fata si am vrut sa mi se faca unghiul de viteza dar cei de la service mi-au aratat ca am un mic joc la roata din partea dreapta.Ei au banuit ca poate fi ceva garnitura sau pivot si nu ii va face unghiul de viteza pana cand nu rezolv jocul la roata.Ce parere aveti ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| al3exyo a răspuns:

Din ce zici tu ar putea fi si pivotul.

Răspuns utilizator avertizat
| al3exyo a răspuns (pentru extender87):

Funda?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Piulita de la planetara, nu este stransa suficient sau uzura mare la fuzeta sau in butuc.

| darrio2007 a răspuns:

Planetara.Trebuie reconditionata.Sau alta noua.

Răspuns utilizator avertizat
| EddiWeed a răspuns:

Daca huruitu ala este un pocnit doar cand virezi si ai impresia ca se rupe masina posibil sa fie capul de planetara

Răspuns utilizator avertizat
| RefinedStrings a răspuns:

Poate atinge roata undeva. Poate fi si unghiul, mai ales ca nu l-ai facut.