| andusu90 a întrebat:

am un opel astra din 93 benzina si nu porneste deloc cand ii motru rece, bateria invarte ii dau la automat de ma satur pana o ia dc? si nici benzina pe retur numi vine oare sa fie din cauza asta? sau trebuie sa schimb uleiul?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ti-ai pus problema sa schimbi uleiul, evident nu vei reusi sa o repari de unul singur, asa ca du-te la un service.

| Robert a răspuns:

Poate sa fie pompa.Nu vad legatura intre ulei si pornire in prima faza. Uleiul este exclus.

| Vlad9371 a răspuns:

S-ar putea sa fie pompa verifico si daca pompa e buna ai alte 2 solutii: 1. o duci la mecanic si dai banu sau 2. o desfaci si controlezi piesa cu piesa si o faci singur si nu mai dai bani dar pierzi timp. Bafta.

| andusu90 explică:

Pompa ii buna.am vrezut ca e infundata supapa de la retur am schimbat-o si tot asa estraight face