| KX9 a întrebat:

am un piaggio bravo, si acu de curand i-am schimbat setul motor ca nu mai tragea, dupa ce l-am montat imi mergea inecat i-am schimbat jigleru si i-am pus unu mai mic sa m-ai rezolvat problema daca am pus alt jigler, dar pleaca de pe loc tot inecat, cand il acelerez pleaca greu si se aude cum ar fi inecat, are ceva carburatorul sau ce anume?
va rog sa-mi spuneti dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mariussss14 a răspuns:

Curata bujia si fai capul acela mai mic sau mai mare vezi tu cum merge. si sa nu pui 1l de ulei la 2l de benzina
Eu cand aveam piaggio puneam ulei intr-un capac de stlica la un 1l de benzina
Funda?

12 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Coboara cuiul din carburator cu un canal[adica sa-i pui siguranta cu un canal mai sus]

| KX9 explică (pentru a1doru):

Nu am inteles ce vrei sa spui poti sa-mi explici mai indetaliat?

| Jameson a răspuns:

Verifica filtrul de aer si e foarte important ca totul sa fie in regula la carburator(amestecul aer/benzina)

| KX9 explică (pentru Jameson):

Pai eu am schimbat carburatorul ca ala original nu mai mergea si am pus carburator mai mare de 13 si nu e de 12 cum era el stock oare asta sa fie cauza?

| Jameson a răspuns (pentru KX9):

S-ar putea, ti se caneste bujia rapid?

| KX9 explică (pentru Jameson):

Nu da scanteie foarte buna nu e de la bujie o fi din cauza carburatorului ca e putin mai mare?

| Jameson a răspuns (pentru KX9):

S-ar putea dar nu sunt sigur. Intrebam daca se caneste bujia, pentru ca daca se canea rapid inseamna ca arderea e incomplecta si nu este bun amestecul aer/carburant.

| DjYeti a răspuns:

Incearca sa cureti carburator bine de tot ca poate ai undeva mizerie in el..verifica si filtrul de aer sa nu ai ceva pe acolo...

| jurnalistu a răspuns:

Ce set motor iai pus?

| jurnalistu a răspuns:

Ce set motor iai pus? daca iai pus unu mai mare decat trage motorul schimbi si motorul.la pornire incearca sa impingi soclu si sa accelerezi dupa aia pana ia el viteza tine soclu impins.bafta

| KX9 explică:

Pai am uitat sa precizez ca am carburator putin mai mare decat cel original ca l-am schimbat cred ca e de 13 si nu de 12

| KX9 explică:

Pai eu am carburatorul mai mare e de 13 si nu de 12 oare asta sa fie problema?