| patricia17 a întrebat:

Bună
As avea nevoie de câteva sfaturi pentru a obține examenul de teorie (sala) am citit cartea am facut și chestionare dar oscilez mereu intre 18-24...voi Cum ați procedat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Secretul invatarii consta in memorarea la perfectie a legislatiei rutiere adica a codului rutier si a regulamentului auto.Doar dupa ce vei invata temeinic fiecare capitol intelegand importanta fiecaruia, vei reusi sa obtii indiferent de chestionar punctajul necesar promovarii examenului teoretic. Si nu uita este absolut necesar sa cunosti la perfectie legislatia deoarece vei deveni un participant intro circulatie care pe zi ce trece devine tot mai grea, mai aglomerata in care uneori chiar si o mica greseala poate fi fatala atat tiecat si altui conducator auto nevinovat. Succes.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost la cursurile scolii de soferi si m-a ajutat mult mai mult decat daca asi fi invatat cartea pe de rost

| DanielCD a răspuns:

De asemenea intra pe (http://www.drpciv.ro/info-portal/dlExamSignUp.do) iti faci un cont si rezolvi chestionarele, sunt intrebari si simuleaza examenul de "sala", cu grafica si intrebari care vor aparea si la examenul propriu-zis!