| johnww a întrebat:

Salutare, voi cum ati invatat pentru sala? Pentru ca aud de la unii ca au facut doar chestionare, de la altii ca au citit si cartea, voi cum ati facut, sau cum faceti?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am mers la ore, si faceam chestionare direct in clasa pe PC

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am facut doar chestionare, dar eram obsedat de masini de mic. Stiam legislatia si la 14 ani, ca ieseam cu bicicleta pe sosea, printre masini, trebuia sa stiu unde am prioritate si unde trebuie sa dau.
Cartile de legislatie aveau o exprimare greoaie, mai mult m-am ajutat cu "codul rutier de larg interes", de la chioscurile de ziare.

| DorianCapone a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca ma apuc de școala de șoferi la 17 ani si 9 luni, si o termin la 17 ani si 11 luni pot susține probele de examen? Iar la 18 sa am permisul

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DorianCapone):

Nu, legea spune că poți începe cursurile la 17 ani și 9 luni, însă te poți prezenta la examene doar după ce împlinești 18 ani.

| dannyel86 a răspuns:

Eu am citit de 2 ori teoria, apoi am facut chestionare pana am fost sigur ca voi trece proba la sala. Am luat 26 din 26. :-D
Nu te baza doar pe chestionare! Citeste si teoria!;-)
Prezinta-te la sala numai cand esti sigur ca vei trece proba! Lucreaza cu cap, ca sa fie bine! :-)

| RxTx a răspuns:

Doar chestionare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestionare si Mediul de Invatare de 3 ori

| 120bulevard a răspuns:

Nu faci doar chestionare si atat, invatand mecanic nu e bine, trebuie sa inveti teoria bine si sa o intelegi inainte de toate.

Intrii pe site-ul de la scoalarutiera.ro si inveti legislatia acolo cap coada, nu se mai merita sa dai banii pe carte pentru ca invatand intr-un mediu interactiv e mult mai bine. Si poate o sa-ti spuna lumea si instructorul ca aaaa domnule, scoala rutiera nu are intrebari de sala, sunt inventate, sunt doar prostii si aberatii alea, toate intrebarile de acolo sunt oficiale.

Abia dupa ce ai parcurs teoria bine, te apuci sa faci chestionare, spor!

| kameliae a răspuns:

Buna! Fratele meu a facut doar chestionare si a luat cu 25 pct din 26, acum 5 ani cred.( a luat sala din prima)
Eu am sala chiar miercuri.Site ul scoala rutiera ma ajuta foarte mult.Eu mai intru si pe site ul drpciv oficial sa vad cate punctaje fac la chestionare, dar in majoritatea timpului fac intrebarile de la mediul de invatare.Repeta mediul acela de vreo 3 ori si o sa inveti si legislatia.(pentru ca la fiecare intrebare ai si explicatii, vei putea invata logic si rapid)
Succes!