| critikl a întrebat:

Ce parere aveti vom asista la o surpriza din partea companiei Dacia pe 2015 vrea sa scoata un model de Logan ll Coupe poate ca deja ati facut cunostinta cu el. Vrea sa-l doteze cu un motor de 2.0L,180HP nu prea asi vedea eu motorizarea asta pe o masina Low cost.Dar om traii si om vedea. :))

http://www.4tuning.ro/......1-95-1.jpg

11 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

In strainatate se vinde dacia duster cu motor 2.0 si la noi cel mai mare e 1.6 MPI :-j, sa vad eu o dacie cu 180 cai putere din fabrica :)) dar ar trebui sa modifice putin caroseria, mi se pare cam prea mare, inalta, botul, plafonul, partea din spate mi se par cam prea inalte, ar trebui micsorate, garda la sol este ok dar caroseria face sa para ca are rotile prea mici, parerea mea, uita-te si fa o comparatie, la botul masinii, partea de deasupra rotii la bmw este mult mai mica, si in spate, daca cei de la dacia vor sa faca un coupe, sa il faca bine totusi, https://www.google.ro/......ps?/search

| critikl explică (pentru RB26DETT):

Perfect de acord cu tine, dar ia in calcul ca ei sunt novice pe secmentul asta Coupe.Eu am incredere in conceptul asta nu este un lucru chiar asa esit din comun dar nu cred ca regasim 2.0L cel putin pentru Romania mi-e tare frica ca vom vedea 0. 9TCE laughing undeva la 80-120HP.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate vor face un concept car sau ceva de genul, greu de crezut ca vor scoate in productie asa ceva, desi au deja un propulsor de 2.0 180hp cei de la Renault pe Laguna coupe

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De obicei, daca ajung sa fabrice deja un concept, si sa iasa in teste (cum e cel din imagine, daca nu e photoshop), inseamna ca au deja in plan sa-l produca in serie. Nu ar fi primul coupe de la Dacia, prin anii '80 au produs Dacia 1410 Sport. Eu ii dau 70% sanse sa-l produca big grin
Cu motoarele nu cred ca ar fi mare branza sa preia unul mai sportiv de la Renault, fabrica de la Mioveni e destul de dotata si cu personal calificat, incat sa se descurce si cu ala.
Curiozitatea mea e cum se vor descurca cu suspensia. Daca pastreaza sistemul de pe Logan Berlina... Halal masina sport, o sa fie pus primul lot pe cupola, pana o sa-si dea seama romanii ca nu-i nici un sport, si il vor cumpara doar firmele de catering laughing

| Sofer a răspuns:

E foarte faina, dar ce pret o sa aiba?

| critikl explică (pentru Sofer):

Nu este nimic concret dar se spune ca va pleca undeva de la 15. 000E.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca stric "veselia" de pe aici dar, sub ultima poza din stirea respectiva scrie clar:

ATENTIE! Textul de mai sus prezinta informatii fictive. Dar cam asa ar suna un comunicat de prezentare a primului Logan Coupe din istorie, daca acesta s-ar produce in serie. Momentan este numai un concept virtual realizat de X-Tomi Design.

Poftim si articolul.
http://www.4tuning.ro/......21273.html

| critikl explică (pentru anonim_4396):

laughing)) A zis cineva ca masina exista deja? Si cum ma rog ai ajuns tu la concluzia ca masina este un concept virtual cum ai putut sa ne strici ''distractia'', sa-ti fie rusine laughing) si in caz ca nu ti-ai dat seama de acolo am luat si eu poza si anuntul asta e din 2013.

| anonim_4396 a răspuns (pentru critikl):

Pai am vazut ca de acolo ai luat poza, dar dadeai sperante false la populatie, stimabile domn laughing

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Poate v-ati gandit la asta, ca de saibe-i plina Romania
...video.html

| DanielVălean a răspuns:

Hmm, ar fi o dacie misto daca s-ar face anul viitor. Speram sa fie asa.