| Chiforescu_Marius_1997 a întrebat:

Buna ce parere aveti despre motoarele de 125 inmatriculate pe 49 pentru a nu le trebui permis de conducere? dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Chiar si la 49 cmc ai nevoie de permis categ.AM.Daca tot il faci, fal--l corespunzator. Daca esti depistat-si vei fi -e vorba de un dosar penal.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem una foarte buna, e fals in acte si se pedepseste penal ca sa nu mai zic ca se pedepseste cu dosar penal si faptul ca vei conduce un vehicul fara a detine permis de conducere corespunzator... oricum ai nevoie si pentri 49 cmc de permis mai nou

| viotedy a răspuns:

Aia de la RAR sunt prosti? cand faci ITP-ul nu vad motorul? nu mai tine smecheria.

| ombladon a răspuns (pentru viotedy):

Pentru 49cc nu ai nevoie sa mergi la RAR sa iti faci ITP-ul

| viotedy a răspuns (pentru ombladon):

Serios? eu ii fac itp-ul din 2004. cand te opreste politia prima data asta iti cere.

| ombladon a răspuns (pentru viotedy):

Foarte serios.La scuterele inregistrate la primarie ( al tau probabil este inmatriculat, chiar daca este pe 49) nu ai nevoie de ITP

| viotedy a răspuns (pentru ombladon):

Da este, dar acum e aceiasi chestie.erau la RAR si cu nr galbene care faceau ITP-ul.

| ombladon a răspuns (pentru viotedy):

Pe mine niciodata nu m-a intrebat de ITP, cum am mai zis, la cele inregistrate la primarie nu trebuie ITP

| viotedy a răspuns (pentru ombladon):

Te-a oprit garcea de la comunitara, probabil.trebuie.si nu fac decat statiile de categoria 1, nu orice statie RAR.

| ombladon a răspuns (pentru viotedy):

M-a oprit garce de la rutiera, de mai multe ori...toti mi-au cerut certificatul de inregistrare, asigurarea si permisul (atestatul atunci cand mai era valabil)

| viotedy a răspuns (pentru ombladon):

Erau cu pluta.citeste articolul asta scris in aprilie 2011-Razie la scutere si motociclete-George Buhnici.si asculta ce spune tanti Esca. poate te convingi.

| ombladon a răspuns (pentru viotedy):

Arata-mi unde scrie ca trebuie obligatoriu ITP facut la scuterele cu motor de 49cc inregistrate cu numere glabene la primarie, nu ce zice Esca si alte ametite...

| aladeieri a răspuns:

Acum trebuie permis si pe 49 cmcwinking

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Crezi ca nu se gaseste un politist destept poti sa faci bulau fara drept de apel acum ramine decizia ta