| pitbull93 a întrebat:

doresc ca peste vreo 2 3 luni sa imi iau o masina la aproximativ 10.000 euro, si nu ma pot hotara ce sa imi iau. As vrea sa aiba motor de 1.9 sau 2.0 si in jur de 130 140 cp dar sa aiba si un consum mic sa fie fiabila si usor de intretinut. Cam ce masina mi-ati sugera

11 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Un VW Passat B6 motor 2l 170CP 6trepe, un Audi A4 1,9 TDI 150cp 2010Mitsubishi Lancer Evolution 2lBenzina peste 2000CP, Acuma depinde si de gusturil tale ..depinde ce iti place. mare mica, inalta..Succes!

| FPI a răspuns (pentru BassHunter13):

A zis sa fie cu consum mic Evo numai un consum mic nu are la un motor de 2 l si aproape 300 HP si inca ceva Evo nu ii masina de zi cu zi ii masina pentru distractie sa iesi odata pe saptamana.

| valentino52 a răspuns:

Audi A4 1.9

| KRIIIX a răspuns:

Http://www.auto.ro/......14485.html Asa ceva iti place?

| bogdytzu a răspuns:

Vw passat, audi a4-a6, skoda octavia

| Stefanuk a răspuns:

Eu tias sfatui sa iti iei un vw pasat din 2008, sau mai pui o mie si iti iei un vw touareg 2.5 r5 174 cp ful.....intra un pic pe google si ai sa vezi.si apropo consum de 8l/100km

| Dariuspeerta a răspuns:

Mai aduna bani si ia-ti Honda civic 12 sau 13, e o masina foarte buna, consum mic, si rupa soselele.

| andreiboy11 a răspuns:

Cea mai buna alegere ar fi un VW sau Skoda.Numai sa te feresti de Passat 2. 0TDI ca nu sunt motoare prea reusite.

| alexhdd a răspuns:

Alege din gama VAG, ai foarte multe modele vw:passat golf5, 6 audi:a4 a6 skoda:octavia, superb seat:leon. Dar pe mine unu inima m-ar duce tot la un Honda Civic 2. 0benzina sau 2.2 motorina.

| FPI a răspuns (pentru alexhdd):

La 10.000 iti recomand o Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 HP ii o masina fantastica din toate punctele de vedere are un motor fara probleme stiu de la un prieten care are motorul asta pe un Cadillac BLS, arata foarte frumos si inca ceva Alfa se piloteaza nu se conduce stie asta toata lumea care a condus o Alfa.