| anonim_4396 a întrebat:

După ce îmi iau permisul, voi conduce un Audi A6. Nu știu cum arată schimbătorul de viteze, adică unde e situat R-ul. Dar mai mult mă interesează dacă trebuie să apăs pe schimbător pentru a băga în marșarier sau se poate fără să apăs. Îmi poate spune ceva? Sau cum pot afla?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei la audi se apasa in jos si de baga masalier (R)

| Intruder19 a răspuns:

Are o chestie de ridici de ea in sus si bagi in marsalier unde e treapta 1.

https://www.pieseauto.ro/......12490.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia tu permisul, pe urma masina si cand ai sa te urci la volan nu ai decat sa pierzi fix 2 minute sa vezi cum intra in marsarier. Serios ca nu e nevoie sa te informezi cu 10 luni înainte

| bbnnmm a răspuns (pentru suntserios):

Nu sunt 10 luni până voi lua permisul! Sunt câteva zile?‍♀️ Și nu o să fac experimente pe mașina mea!

| suntserios a răspuns (pentru bbnnmm):

Ma bucur ca esti sigur ca iei din prima. De unde era sa stiu eu ca tu dai examen in cateva zile.

Experiment? Serios? Sa folosești schimbatorul de viteze e un experiment? Looool

| relian a răspuns:

Voiai sa stie lumea ce masina conduci tu cand o sa ai prmis?laughing Si eu cand o sa am permis de naveta spatiala o sa conduc nava aia din razboiul stelelor, ai idee cam ce trebuie sa fac?laughing laughing

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce A6, daca e model in 6viteze, R-ul este in stanga fata, si trebuie sa apesi pe schimbator, dar daca e in 5 viteze, R-ul e in dreapta spate, si nu, nu trebuie sa apesi pe schimbator.

| bbnnmm a răspuns (pentru OldSoul):

Mulțumesc mult!

| Liviu a răspuns:

Ori tragi de schimbatori, ori apesi pe el, oricum asta e cea mai mica grija a ta, vezi tu cu dimensiunea masini cu punctele moarte laughing eu si la aproape 1 an de permis tot imi da cu virgula punctele moarte.

| TheGentleman a răspuns:

Vei învăța toate acestea la școala rutieră

| bbnnmm a răspuns (pentru TheGentleman):

Orele de condus le fac pe altă mașină. Și am învățat să bag în marșarier pe mașina aia, voiam să știu dacă e diferit la alte mașini sau la toate se apasă în jos.

| TheGentleman a răspuns (pentru bbnnmm):

Anumite „butoane", manete și funcții sunt standard pe orice mașină. Baftă, să conduci responsabil!winking

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Da,trebuie să apeși pe maneta ca sa bagi in marșarier și orice schimbător are inscripții cu vitezele și marșarierul.

| bbnnmm a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

Mulțumesc!

| Anonimaaaxgar a răspuns (pentru bbnnmm):

Cu plăcere happy