| lucian820 a întrebat:

Ce evacuare pot sa fac legal la o masina din Straight pipe, catback, downpipe?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, ca sa modifici o evacuare, iti trebuie un service autorizat in montajul evacuarilor. Apoi vizita la RAR cu factura de la ei si omologarea pieselor, ca sa fie masurate gazele si nivelul de zgomot, apoi mentionata modificarea in CIV.
Service-ul iti va spune ce pot sa faca, dar de obicei nu poti face mai nimic legal, poate doar traseul putin mai zgomotos, si catalizatoare "sport", care sunt omologate dar tin foarte putin, le schimbi o data cu uleiul.

| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Daca doresti sa fie totul legal poti instala doar o finala noua. Daca ajungi sa pui straight pipe inseamna ca o sa scoti si catalizaotrul, iar de acolo nu mai e legala treaba. Sper ca te-am lămurit!