| AdySnaP a întrebat:

e adevarata chestia cu daca fac accident in primele 6 luni de zile ca ti se anuleaza pe 2 ani de zile permisul si nu mai ai dreptul sa dai?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. In caz de accident se procedeaza la fel, indiferent de cat timp detii permisul de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal e sa nu faci deloc accident, dar daca faci sunt fix aceleasi consecinte prevazute de codul rutier pentru toti soferii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Sunt multe mituri adresate incepatorilor, menite sa-ti bage morcovul in c r mai adanc.
Pe mine ma aburea instructorul sa fiu prudent mai ales primul an, ca in caz ca voi implicat intr-un accident, politia de regula scoate vinovat soferul incepator laughing
Oricum, ideea e sa nu faci accident, indiferent care sunt consecintele.

| viotedy a răspuns:

Nu.Asta e cu cei prinsi la volan in stare de ebrietate.

| Blamely a răspuns:

Nu, nu știu unde ai auzit tu așa ceva.