| SilentRp a întrebat:

Am permis de 2 zile si am o neclaritate. Daca imi suspenda permisul in primele 6 luni, mil anuleaza de tot si va trebui sa fac iar scoala de soferi? Cine imi poate explica si mie pls? (daca nu stiti nu dati informatii false va rog). Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea prevedere legala si ar fi trebuit sa stii asta, mai ales ca ai obtinut acum permisul. Permisul se anuleaza numai in cazurile expres prevazute de OUG 195/2002 si care sunt de stricta aplicabilitate. Citeste actul normativ indicat, in special infractiunile si art.114 si urmatoarele. Numai bine!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu il anuleaza definitiv dar totusi incearca si tu sa il pastrezi mai mult de 6 luni!

| SilentRp explică:

Infractiuni si pedepse nu am citit pentru ca am crezut ca nu isi au rostul. Am invatat in schimb regulile de circulatie si restul. Multumesc mult.