| GangsterQuinn a întrebat:

Bună!
Este obligatoriu sa folosim bulina galbena pentru începători dacă avem mai puțin de un an de experienta, în alte tari din UE?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa iesi din tara in primul an de soferie

| GangsterQuinn explică (pentru mgtow):

? Asta e cea mai buna. Sigur ca poți.

| mgtow a răspuns (pentru GangsterQuinn):

Seriosu ala o face pe smart boy din cate vad chiar daca zice prostii de multe ori. Inainte nu aveai voie sa iesi din tara daca nu aveai 1 an vechime de la data in care ai obtinut permisul de conducere, nu am auzit de o lege noua in care zice ca poti iesi daca vrei te risti poate scapi fara necazuri

| Mihai1810 a răspuns (pentru mgtow):

Cine te-a informat?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este obligatoriu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare tara are propriile restrictii pentru incepatori dar nu iti interzice nimeni sa iesi din tara. Nu asculta de ce care se intituleaza Sofer. Nu le are cu aria auto.

| BlueDark a răspuns:

Da,este obligatoriu.Te ajuta si pe tine inainte de toate.Cand un alt sofer vede semnul acela, stie ca esti neexperimentat si ar trebui sa aiba grija sa nu te puna in dificultate.

| suntserios a răspuns (pentru BlueDark):

In toate tarile europene? Ai citit toate codurile rutiere?

| BlueDark a răspuns (pentru suntserios):

Eu am fost prin Franta si am vazut ca aveau si acolo...Ma gandesc ca da...