| SirRaul a întrebat:

intrebarea mea ar trebui sa intre la categoria Tunning auto, am nevoie de un electrician aici.
Sa incepem.
Am o skoda fabia din 2011, Mi-am legat un neon de 12V sub bord din firul neonului am mai legat inca doua leduri sub scaune iar acum vreau sa mai pun pe acelasi fir inca doua neoane la picioare (sofer+pasager stanga). Intrebarea mea e daca nu e prea incarcat firul sau daca e vreo problema ca un singur fir alimenteaza ataia consumatori. Va rog ajutati*ma cu un sfat, daca este bine ce fac sau nu si cineva sa gaseasca o solutie.

Răspuns Câştigător
| Grohotiș a răspuns:

Pai incearca sa tragi doua fire si sa imparti consumatorii fiecare pe alt fir sau intelegi ce zic.

4 răspunsuri:
| Grohotiș a răspuns:

Da,va fi suprasolicitat si o sa clipeasca toate ``luminile``.

| SirRaul explică (pentru Grohotiș):

Si ce e de facut atunci?

| Grohotiș a răspuns (pentru SirRaul):

Pai incearca sa tragi doua fire si sa imparti consumatorii fiecare pe alt fir sau intelegi ce zic.

| greatLOL a răspuns:

Nu incerca cu atatea...Prea mult pentru o,, putere,, asa de mica.

| midnight12 a răspuns:

Http://it-area.info/jocul-anului-2011/ A fost desemnat jocul anului 2011 – Vezi cine a castigat!