| izichiel a întrebat:

Buna,mă poate ajuta cineva urgent? Am incercat sa aerisesc ambreiajul la alfa romeo 147 1.9 110kw și am făcut procedura de 3 sau 4 ori apoi pedala s-a făcut moale moale, care ar fi problema, pompa de ambreiaj de la cutie sau de la penală?

4 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Te-ai apucat asa de capul tau sa aerisesti sau ai observat ceva in neregula cu pedala?

| izichiel explică (pentru Daniel323):

Cupla aproape la sfârșitul ambreiajului

| Daniel323 a răspuns (pentru izichiel):

Pentru ca problema era alta.

| HELSINK a răspuns:

Salut! Daca ar fi rulmentul de presiune ai pierde lichid de frana pana se goleste recipientul, bineinteles daca scurgerile sunt minore se goleste mai greu. Daca nu pierde lichid, atunci este pompa de ambreiaj.