| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună! Mi-am luat mașină, iar contractul de vânzare cumpărare e făcut pe numele meu. Nu am înmatriculat-o încă. Abia ce am cumparat-o. Cum pot trece masina pe numele tatălui meu? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti trece tot prin vanzare-cumparare sau donatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O iei pe numele tau la finante si pe urma faci un contract de v-c mai departe cu tatal tau

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu pastrezi tu masina? Sau de ce nu i ai trecut o direct pe numele lui cand ai fost sa o cumperi, acum te complici, cu acte vinzare cumparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-o vinzi lui, tot prin contract de vanzare cumparare.

| Diana4you97 a răspuns:

Salutare. Poți face asta cu un alt act la biroul de acte. Vânzare cumpărare iar.