| break a întrebat:

Daca am luat o masina de la cineva si am facut doar contractul de vanzare cumparare,masina fiind tot pe numele lui, pot sa o vand si eu mai departe?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cu acte in regula, nu.Vor fi mereu probleme.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

NU masina nu poti sa o vinzi, parerea mea este ca trebuie sa iei legatura cu fostul propritar deoarece poate sa iti faca probleme, te poate acuza de furt sau alte lucruri

| CristiPrise a răspuns:

Da

| ali1015 a răspuns:

Nu,pentru ca numele tau nu este inscris pe acel document.Pentru a vinde masina poti sa ii spui fostului propietar sa o vanda, iar tu sa iei bani sau sa iti inscri masina pe numele tau, daca nu poate fi considerat un furt.