| Geany_Geanina_1994 a întrebat:

O camera de filmat auto care se incarca la bateria masinii, poate descarca bateria total, in sensul ingrijorator? Merci!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intr-o noapte, poate chiar doua, trei, nu iti va descarca o baterie buna. Poate nici intr-o saptamana, pentru ca acea camera consuma foarte putin, fata de capacitatea bateriei.
Iar priza de 12v (bricheta) multor masini este alimentata continuu la multe masini (VW, Ford, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta voiam sa zic si eu. Daca o ai legata direct la baterie atunci da. Daca o legi pe un circuit, eu stiu, sa fie activa doar cand pui contactul, cum a zis si dark, la priza.

| DarkAndDreary a răspuns:

Daca o conectezi la priza de 12V a masinii, atunci nu.
Acea priza nu are curent cu motorul oprit.