| ciprian1999 a întrebat:

Buna prieteni am acasa un piaggio zip z50 si azi mi-am luat un set motor nou si surpriza e ca nu mai vrea sa porneasca. va rog ajutati-ma dau funda raspunsului care ma ajuta

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i si supapa admisie-evacuare, (muzicuta)!

| ciprian1999 explică:

Si asta unde se afla? mersi de raspuns

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru ciprian1999):

Muzicuta se afla sub racordul dintre carburator si carter, prins in 4 suruburi cu cap de 8, demontezi racordul atat de pe carburator cat si de pe carterul motor, apoi scoti supapa (muzicuta ) si o montezi pe cea noua, nu intra decat intr-o singura pozitie, bafta Ciprian!

| ciprian1999 explică:

Mersi dar nici asa nu porneste. uare sa fie carburtorul sa nu imi dea benzina?