| Smecher_Nuti_1999 a întrebat:

am un scuter piaggio sfera 50 in 2 timpi.setul motor este bun. bujia da scantei, se alimenteaza dar nu vrea deloc sa porneasca. cand dau la pedala(contactul pus) farul se aprinde. dar in rest nimic. stie cineva dc?

4 răspunsuri:
| rolyrols555 a răspuns:

Salut,cred ca trebuie curatat carburatorul sau daca nu cdi ul nu mai este bun.Mai ar fi ceva daca carburatorul nu da benzina in cilidru!

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru rolyrols555):

Am curatat carburatorul, are o compresie foarte buna, i-am dat si benzin in capul pistonului dar tot nu vrea sa porneasca(daca pun bateria e el si ii dau la automat, are tendnta sa porneasca) pot sa schimb cdi-ul cu unel nerestrictionat ceva? (socul este electronic.e foarte multa electronica pe el )

| rolyrols555 a răspuns:

Cdi nou

| rolyrols555 a răspuns:

Merge?