| CraciunFlavius1999 a întrebat:

Buna, recomandati-mi o japoneza buna(fiabila, buna).Ma gandeam la un motor aspirat le benzina, gen mazda 6 sau honda accord. Ce variante aveți si de ce?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu volan pe dreapta? Doar japonezele au volan inversat dar calitatea e mai buna. Europenii fac masini de proasta calitate exceptie renault. Daca vrei japoneza buna atunci sa fie masina noua si asigurate sa fie asamblata in japonia 100% honda acord imi place si mazda dar honda e mai misto ca masina. Mai e varianta s-o iei din UK unde masina e respectata si rezistenta tine mai multi ani intretinerea la timp toate cele si mai ieftina la pret

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai Mazda 6.
Sau un Mitsubishi Lancer

| sierra1 a răspuns:

"ecomandati mi o japoneza buna(fiabila, buna)" - volkswagen, clar!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai buna japoneza pe care am avut-o, a fost Opelul cu motorul Isuzu.
Lasand gluma la o parte; cine sunt japonezele astea, si cine v-a invatat sa mergeti spre benzinare aspirate? thinking
Eu zic ca Renault e 'boss' la benzinare aspirate, pe Europa.
De ce sa stai cu saptamanile dupa piese japoneze, cand poti cumpara ceva bun, cunoscut, la care toate piesele vin pe original, din stoc?
Sincer, Renault cred ca e singurul brand care nu s-a facut de rahat in ultimii 20 de ani.
Japonezele alea sunt anoste si pline de rugina. Mazda 6 este doar o "japonizare" a lui Ford Mondeo. Prin "japonizare", se intelege montarea mecanicii (platformei) de Mondeo, intr-o caroserie penibila, cu tabla de cea mai proasta calitate, si interior demn de Logan.
Romanul scuipa Ford, si se urca mandru in Mazda, ca-i japoneza; eu nu consider Fordurile un absolut al fiabilitatii, cu toate ca imi plac mult. Sunt ok, dar unul din plusurile lor, sunt finisajele. Punand mecanica Fordului intr-o conserva de Mazda, esti mai fraier decat daca iti cumperi un Ford.
Nu stiu ce japoneza sa recomand, poate Toyota, dar si aia e plina de plastic aiurea. Mitsubishi sta foarte bine cu mecanica, dar ruginesc suruburile, evacuarea si alte accesorii, de le schimbi in garantie.
Eu zic sa va maturizati, si sa cumparati masini la preturi normale, care sunt laudate pentru ceea ce fac, nu pentru nationalitatea lor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Maria Ozawa! In rest, de ce aspirat pe benzina si nu diesel? O Toyota Corolla diesel, de exemplu. https://eu.usatoday.com/......578463001/

| Digikey a răspuns:

Am depasit zilele astea unul cu o Mazda 6 noua de-asta fiabila aspirata care se credea stapanul soselei si mergea pe banda de depasire cu autostrada goala.
Nu-i venea sa creada ca o rapandula Vag cu 500. 000km in bord il depaseste si in sprint si la viteza.
Cred ca a pus-o deja la vanzare pe OLX.

| goguPatent a răspuns (pentru Digikey):

Sau poate pe om il durea in pix de cotețul tau de 500k km

| Digikey a răspuns (pentru goguPatent):

La 200 km /h l-am depasit pe dreapta ca tot nu avea de gand sa se dea la o parte.Am mai multi km facuti pe strazile Europei decat tine si toata familia ta de prosti la un loc si recunosc usor cand unul crede ca si-a cumparat strada.
Fac cam 60.000 pe an doar cu cotetul si mai am inca 3 cotete, dar asta este singura care trece de 250km/h.
Ideea era despre fiabilitate la japonezele aspirate, am inca turbina originala si n-am umblat la motor.Cand o sa inceapa sa consume ulei o sa vad ce este de facut, dar mortaciune aspirata n-o sa-mi cumpar niciodata.

| RKBlue a răspuns:

"recomandati mi o japoneza buna"
am crezut ca te referi la o femeie rolling on the floor