| niculai123456789110 a întrebat:

Bună seara, am o problema la mașină. De exemplu când stau cu motorul pornit îmi arata consum de 25 si tot creste pana în 36, 7. Poate sa fie ceva din calculator? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Când _STAI_, în mod normal, ar trebui să nu arate niciun consum (sau să fie consumul de tip „l / h").

| niculai123456789110 explică (pentru mihai69):

Mie îmi arata l/km și consumu de 36, 7

| mihai69 a răspuns (pentru niculai123456789110):

L / km când mergi cu 0 km / h ar însemna că ai de fapt un consum infinit (împarți ceva la zero =» infinit!). Așadar, nu prea contează ce consum scrie acolo până nu ai ceva mai mult de 10...15 km / h.
(la mașina mea, sub 20 km / h arată [--] o linie).

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e nicio problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie îmi arata 40 consum când stau