| Honoriu_Pop_2002 a întrebat:

Bună seara! Am o problemă la scaunul din dreapta câteodată merge încălzirea și câteodată nu
A mai patit cineva?
Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Să verifici și mufa de sub scaun. Desfă mufa și dă-i cu niște spray contact (se găsește prin magazine, chiar și la Carrefour sau Dedeman). Lasă-i timp să se evapore, vreo 5 minute, apoi cuplează mufa. Poate ai baftă. happy

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La o masina atat de veche mai sunt posibile si conexiuni imperfecte. S-a miscat mufa de contact, s-a dus rezistenta, samd.

| sierra1 a răspuns:

Zice un nepriceput că s-a dus rezistența șamd. Spune-i că în circuitul ăla NU sunt rezistențe, eventual s-a dus SIGURANȚA!

"câteodată merge încălzirea și câteodată nu"

ți-a zis bine primul respondent, verifică contactele!

| Honoriu_Pop_2002 explică (pentru sierra1):

Vă mulțumesc tuturor!
O sa încerc toate modalitățile poate o sa își revină!
O sa revin cu răspuns dacă rezolv

| sierra1 a răspuns (pentru Honoriu_Pop_2002):

Noroc!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigurante arse

| Frank51 a răspuns:

Asa se intampla la toate masinile vechi. Nu merita schimbate deci le lasi pornite si cand merg bine, cand nu asta e.

| Honoriu_Pop_2002 explică (pentru Frank51):

E 2008 nu e veche happy

| Honoriu_Pop_2002 explică (pentru Honoriu_Pop_2002):

Uitasem sa specific e un audi A4 b7 2008

| KR0NSTADT a răspuns:

Contact imperfect în mufă sau termostat defect.

| Honoriu_Pop_2002 explică (pentru KR0NSTADT):

Pe stânga merge perfect încălzirea
Doar pe dreapta face figuri se încălzește și după se opreste și tot așa

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Honoriu_Pop_2002):

Chiar dacă au siguranță comună pe alimentare, probabil au control termostatat separat. Un electrician bun îți va spune imediat care-i problema.

| Honoriu_Pop_2002 explică (pentru KR0NSTADT):

O sa încerc sa verific siguranțele și dacă nu dau de ceva probleme pe acolo chem un electrician.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Honoriu_Pop_2002):

Să verifici și mufa de sub scaun. Desfă mufa și dă-i cu niște spray contact (se găsește prin magazine, chiar și la Carrefour sau Dedeman). Lasă-i timp să se evapore, vreo 5 minute, apoi cuplează mufa. Poate ai baftă. happy