| nairda20 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare si as vrea sa-mi răspundeți.
Am blocat un loc de parcare, iar doamna respectiva a sunat la politia locala, cred ca i-a dat numarul meu, ma gandesc ca i-a facut si poza masinii.
Eu am lasat masina acolo doar 30 40 de minute, apoi am plecat, deoarece chiar ma grabeam, ce mi se poate intampla in cazul asta?
Ma gandesc ca a venit politia in cele din urma

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu a constatat un agent contraventia nu ti se intampla nimic.

| nairda20 explică (pentru suntserios):

Politia a venit, dar eu deja plecasem, nu cred ca a avut ce sa constate

| Albert20000 a răspuns:

Poate îți vor da doar un advertisment, dacă sunt oameni de treabă, sau în cel mai rău caz o amendă ( Deși nu cred)
Poți să încerci să le spui adevărul. Dacă nu s-a întâmplat nimic până acum e ok, poți să te calmezi happy

| nairda20 explică (pentru Albert20000):

Cred ca nu au dreptul sa ma opreasca in trafic și nici sa imi trimita amenda acasa, nu?

| Albert20000 a răspuns (pentru nairda20):

Nu, nu ai facut nimic grav. Suntem oameni, din greseli invatam