| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o nelamurire, cum ma grabeam si nu gaseam un loc de parcare, am parcat pe un loc pentru persoane cu dizabilitati si am stat in jur de 4 ore acolo, cand sa ajung la masina sa plec am dat nas in nas cu o doamna care m-a amenintat ca mi-a facut poza si ca a chemat politia, credeti ca imi poate da amenda din ce se vedea in poza? Mentionez ca pana am plecat eu politia nu a venit deloc

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel semn este si pentru cei care nu au dizabilitati atestate medical:
"Domnia si PROSTIA se PLATESTE!"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din păcate nu îți poate da amenda daca nu a fost un agent de poliție acolo sa constate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce faci asa ceva, esti cu diazbilitati? Sau de ce incalci legea cu buna stiinta? Meriti cea mai mare amenda deoarece ai gresit, nici nu ai stat 15 minute ca omul stiind ca ai parcat ca fraierul ai stat 4 ore te a durut in fund de cei cu probleme care chiar au nevoie de acele parcari destinate lor nu unor oameni sanatosi ca tine, nesimtirea este mare in Romania, dar ce ai facut 4 ore unde ai stat?

| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.automarket.ro/......99285.html

No,având în vedere că are poza făcută cu mașina ta, clar că te poate trage la răspundere.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu iti da amenda ca ei nu au de unde sa stie din poza daca tu ai certificat de handicap sau nu. Dar sa nu mai faci asta

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Furnicuta000):

Ma refer poza la masina

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Furnicuta000):

Nu mai fac, pur si simplu n am gasit un loc si dupa am avut niste treaba, mi-am cerut scuze doamnei respective.