| Mihai623 a întrebat:

Hei! Am o mica problema. Azi am zgariat, de fapt frecat putin, o masina in parcare, nu foarte tare. Masina mea e mult mai avariata. Am asteptat sa vina propietarul masinii, dar nu a venit nimeni si nu am lasat datele mele de contact, e vreo problema? M-a vazut o doamna, dar pe cand sa ies din masina a plecat foarte repede si nu am mai dat de ea. Masina mea nu a stat in parcare doar maxim 30 de minute. Sper sa nu ma trezesc cu amenda sau cu politia pe capul meu

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă păgubitul afla numărul și merge la politie ai sa primești o invitație și tu sa predai permisul o perioada. Dacă vroiai sa faci un lucru bun lăsai un bilet. Din ce povestești tu probabil ca nu te a văzut nimeni, da cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O simpla zgarietura iese la polish.

| teo530 a răspuns:

Ar fi trebuit sa lasi un bilet cu numarul de telefon. Acum te mai poti duce acolo poate il vezi pe propietar sau pe vecina sau daca mai gasesti masina iipoti lasa un bilet cu numarul tau de telefon. Ma uimeste ca mai sunt persoane cu bun simt te felicit si admir.

| suntserios a răspuns (pentru teo530):

Unde a dat dovada de bun simt? Ca a plecat și l a lăsat pe ala cu paguba

| teo530 a răspuns (pentru suntserios):

Dovada de bun simt este ca inca ii pasa si se gandese cum sa rezolve problema. A zis ca l-a vazut o femeie care a fugit repede si nu a mai gasit-o.

| suntserios a răspuns (pentru teo530):

De fapt el, citez "Sper sa nu ma trezesc cu amenda sau cu politia pe capul meu" spera sa nu aiba probleme, nu prea ii pasa de pagubit