| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Buna seara, am parcat masina azi, la o poarta unde era parcare interzisa ca era curtea omului, care nu avea masina. Am lasat masina 2 minute in dreptul portii si cand mam intors am vazut denaia pe parbriz caci am blocata roata si pentru deblocare sa sun la 986 ( politia locala ). Cand sa ma uit rotile nu erau blocate, si am plecat. Am luat cumva amenda? Cine a trecut prin asta imi poate zice? ori cine a patit-o? a si pe biletu ala nu era stampila politiei, nu scria ora, cu pur si simplu numarul de inmatriculare si la semnatura gaborului o mazgaleala.Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la poliţie că nu păţeşti nimic! Vei lua un avertisment!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Desi tu ai fost bizon ca ai blocat poarta omului, probabil si el si a batut joc de tine.

| Felys a răspuns:

Aia cu blocatul nu lasa doar o hartie si pleaca,cineva a facut o gluma proasta,stai linistit,eu chiar am avut candva o caracatica la roata ca parcasem langa un gard si mi-au zis ca sunt pe spatiu verde, aiurea erau buruienile de langa gard, dar cu cine sa te certi, oricum in cazul tau a fost doar o gluma, mai mult ca sigur

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Poate a avut cineva chef sa rada de tine oh go on atunci cand iti blocheaza ai stampila acolo, semnatura si e o chitanta. nu o foaie cu o mazgalitura straight face nu te ingrijora ^^

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Dar scria pe el mare titlu politia locala straight face sigur :-s?

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Frate, si eu pot merge acum la scara blocului si pun o hartie pe parbrizul la unei masini a vecinului straight face Ii scriu acolo cu litere de tipar politia locala, v'a fost blocata roata datorita incalcarii ( cred ca asa se zice ) proprietatii private. pentru a rezolva situatia, sunati la nr de tel cutare -II-. si gata! am facut gluma! daca nici 2 minute nu ai stat cine draq sa te vada pe tine si sa iti si scrie acea "chitanta" asa repede? straight face calmeaza'te, nu e niimic straight face

| Standby_Lucian_1995 explică:

Dau funda

| Standby_Lucian_1995 explică:

Dar e scrisa pe calculator

| Bogdan13123 a răspuns:

Advertisment, probabil si-au notat numarul tau. Sa ai grija data viitoare.