Întrebare recomandată | Stincker3043 a întrebat:

Am o intrebare foarte serioasa. Am vazut o masina sparta exact in mijlocul unui drum public care era intrata intr-un stalp de electricitate. Mentionez ca drumul era blocat iar la locul faptei nu era nimeni. Am sunat la 112, a venit Politia si bineinteles cei de la electrica iar eu am plecat pe urma acasa. In zilele urmatoare persoana a carui era masina m-a intalnit intr-un bar, era in stare putina de ebrietate si a inceput sa ma ameninte atat cu bataia cat si cu moartea din cauza ca eu am alertat politia si el are probleme ca a spart stalpul si masina si mai era si rupt de beat in acea seara iar acum are de suportat consecintele dar eu nu-l cunosc pe dansul si eu cred ca pur si simplu mi-am facut datoria de cetatean. El a spus ca a aflat ca eu am sunat la Politie de la oamenii de la electrica. Toata conversatia cu el cand ma ameninta este inregistrata pe telefonul meu si m-a luat si de gat, se vede pe camerele de luat vederi. Cum pot proceda? Dau Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, ca ai procedat corect!
Incearca sa nu te mai intalnesti cu propietarul masinii, ca nu ai de ce!
Depune plangere la Politie, impotriva acestui tip, deoarece te ameninta. Fa 1-2 copii ale inregistrate de pe telefon, acasa pe un PC, ca in caz de ti se intampla ceva pe strada si cineva iti fura telefonul, sa nu pierzi inregistarea care te poate salva.
Este ciudat cum betivanul a obtinut informatia asta de la Politie, probabil ca exista un politist corput, care a vandut informatia.
In acest caz, te sfatuiesc sa te protejezi!
Salveaza videoul si tine-l undeva in siguranta, ca la nevoie, sa-l poti folosii.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Data viitoare il iei cu vorba buna si la un moment dat ii tragi un pumn in gat.

| Panamax a răspuns:

Asa se intampla cand esti cetatean model, varianta ta.
Mai umbli beat cu masina?
https://www.tpu.ro/......-la-proba/
Barbatii te suna pe inserate?
https://www.tpu.ro/......tionez-ca/

De cand stalpii de electricitate sunt pe miljocul drumului?
Ori era in stalp ori bloca drumul.
Ai vrut sa faci pe grozavul, acum mergi mai departe.
Viata de turnator nu este usoara.
Cand erai mic te porecleau paraciosul?

| suntserios a răspuns (pentru Panamax):

Viata de turnător? A fost un cetățean care s-a implicat. Dacă idiotu ala băut la volan dădea peste tine și fugea și rămâneai întins într o balta de sânge tot turnătorul și paraciosul îl făceai?

Pari genul de persoana care se plânge ce mizerie e prin parcuri în timp ce arunca gunoiul pe jos.

| Stincker3043 explică (pentru suntserios):

Mersihappy

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Dap, turnator e cand iti torni familia, prietenii sau complicii. Nu cand semnalezi o masina facuta praf.

| Ivanov27 a răspuns:

Salut, si eu cred ca ti-ai facut datoria de cetatean, putea sa fii ranit pe cineva sau pe el. Daca crezi ca aceasta persoana iti va creea probleme pe viitor si nu il poti evita sau sa te aperi de el, ar trebui sa apelezi la autoritati.