| Daniel072 a întrebat:

Buna seara, am un opel astra h 1.3 cdti 90 cp, z13dth,nu prea mai trage, calc acceleratia degeaba, nu raspunde abia dupa 2600 rpm cate-o data incepe sa traga,egr-ul curatat acum un an si galeria la fel,schimbat senzor map,electrovalva turbo tot acum un an,nu mananca ulei,nu scoate fum,doar ca nu trage, cum nu ar avea turbo. doar ca se duce 120+ doar urcand greu.sa stiu la ce ma astept, ca o s-o duc la service

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi ceva banal, cum ar fi furtune de la turbo la admisie sparte, intercooler, sau mai grav, turbina pe duca, filtru DPF infundat (daca are), injectoare ori pompa de inalta presiune.

| Digikey a răspuns:

Poate fi blocata geometria variabila la turbina sau filtru particule infundat.

| Daniel072 explică (pentru Digikey):

Nu are filtru de particule, cateodata isi revine, daca era blocata cred ca ramane asta