| TiperT1990 a întrebat:

Buna seara
La un bmw e36 din 92 se aprind avariile singure dar butonul de avarie nu, cu masina inchisa sau deschisa nu conteaza.Am scos mufa de la butonul de avaraie dar tot asa face. am scos si centralizata si tot asa face, se sting doar daca scot releul de semnalizare si il pun inapoi... dupa un timp iar se aprind? ce sa fie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are si alarma.

| TiperT1990 explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat. Avea alarma OEM Siemens care nu mai functiona corespunzator. Am observat, cum scoteam mufa de la alarma si dupa ce o bagam inapoi blita continuu pana o scoteam. Acum am deconectat alarma si e ok.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problema vine de la releu, tu singur ai gasit problema. Posibil un scurt are, schimba releul iar daca face la fel sistemul electric e afectat si trebuie dusa la un electromecanic.