| Marialexa95 a întrebat:

Bună seara! Vreau să mă înscriu la școala de șoferi, menționez ca am mai fost înscrisă în urmă cu 7 ani dar nu am reușit să obțin permisul
Am fost înscrisă în județul Olt iar acum aș vrea să mă înscriu în Dolj
Întrebarea mea este
Dacă instructorul sau oricine altcineva are acces la istoricul dosarului vechi sau dacă ar putea afla cineva ca am mai fost înscrisă

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Instructorul de la scoala de soferi nu are acces la baza de date a Politiei, unde ti s-a inscris efecul precedent, doar Politia va vedea asta in sistemul lro computerizat.

Poti da examul auto si la Satu Mare, ca Politia te tot are acces la baza de date din evidenta nationala, unde informatia despre tine este accesibila, de orice centru de Politie din tara.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Te poti inscrie linistita, nu intereseaza pe nimeni de istoricul tau, nu-i ca si cum esti o criminala.Eu cunosc o persoana care a dat de vreo 8 ori examenul si in cele din urma l-a luat.Deci iti urez mult succes!