| jackie12345 a întrebat:

Am avut permisul suspendat și mi-a venit scrisoare de la politia rutieră județeană și scria că am suspendat permisul pana pe data de 15.09. 2020. Asta înseamnă că pe data respectiva voi primi permisul înapoi sau sau doar în 16, ziua următoare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana pe data de 15.09. inseamna inclusiv aceasta data, asa ca il poti ridica incepand cu data de 16.09. 2020.

| darrio2007 a răspuns:

Este pana pe 15 inclusiv. Deci incepand cu data de 16 il poti recupera. Adica incepand de maine, miercuri.

| Panamax a răspuns:

Inclusiv 15 pana la ora 24:00.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca scrie : "pana la data de...", inseamna ca ar trebui la acea data sa iti poti recupera permisul, nu ziua urmatoare.