| SweetyBoy a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de ajutorul vostru am un opel astra f motor de 1.6 injection si acum recent l-am segmentat acum am o problema cu cureaua de la alternator nu mai stiu cum sa o pun puteti sa ma ajutati cu ceva va rog? funda

Răspuns Câştigător
| Majestyc_Dany_1991 a răspuns:

Daca te uiti atent are un surub de fapt is 2, 1 din ele iti permite de a muta alternatoru il desfaci si tragi mai in fata alternatoru, dupa tragi alternatoru (intinzi cureaua nu prea tare k dupa fluiera la apa )

2 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Aici ai o schema de motaj pentru curea http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=78794 succes.

| SweetyBoy explică:

Multumesc pentru sfaturi mi-au fost de mare ajutor