| Anonim3195 a întrebat:

Am un scuter marca Piaggio Fly motor 100 cmc in 4 timpi. Cat ar trebui sa prinda maxim? pentru ca la mine mai mult de 80Km/h nu merge nici mort. Posibil sa aiba limitator? Sau de ce? pentru ca cu 80 mergi cu unu cu motor de 49cmc. Astept raspunsuri si sfaturi. Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

I"ai schimbat cureaua? sigur e de la ea.

| Anonim3195 explică (pentru Baddboy):

Eu nu am schimbat nimic inca la el, de curand l-am cumparat.

| Anonim3195 explică (pentru Baddboy):

De ce ar putea fi de la curea? Ce poate sa aiba?

| Baddboy a răspuns (pentru Anonim3195):

Pai poate fi slabita si prinde mai sus (ea nu prinde cu dinti ca cu partile laterale )...adik mai larga si daca stii unde este...se vede cu ochiul liber ca o poti apropia cu doua degete at e cureaua de vina.

| KooSs a răspuns (pentru Baddboy):

Nu e de la curea. poate sa aiba la variator un limitator. daca era de la curea nu avea plecare, demaraj, dar viteza o are la fel poate mai mare pentru ca variartorul o poate urca mai sus.

| dru1darius a răspuns:

140km/h stai linistit ca nu o sa prinda, cam 100km/h prinde, verifica si tu chestile de baza, cureau, daca ii pentru modelu tau, bujia, filtru de aer, de benzina daca ai, verifica daca placutele nu iti infraneaza rotile...

| Anonim3195 explică (pentru dru1darius):

Salut! mai am o itrebare la tine daca se poatehappy. Este vorba despre acelasi scuter Piaggio Fly 100/4 timpi. Chestia e ca nu sta la relanti daca il pornesc si il las se opreste si daca il pornesc fac cateva ture bune cu el si il las sta la relanti. Iar daca vreau sa il pornesc la automat nu porneste fara sa accelerez putin doar dupa ce fac cateva ture bune cu el la fel ca si relantiul. Oare de ce?straight face Multumesc!

| dru1darius a răspuns (pentru Anonim3195):

Du-te la un mecanic, si zi sa iti regleze relantiu, sa til deie putin mai mare

| Anonim3195 explică (pentru dru1darius):

Ok. Si cand il pornesc se aude un zg4omot ciudat pana fac cateva ture cu el, ca si cum asi freca 2 fiare una de alta.thinking

| Anonim3195 explică (pentru dru1darius):

Tot secretu e pana fac cateva ture bune. dupa ce fac cateva ture sta si la relnti, porneste la automat fara acceleratie si nici nu se mai aude acel zgomot ciudat...ca la inceput cand e "rece".straight faceh7abar nu am ce poate sa aibastraight face. Mersi!

| KooSs a răspuns:

Posibil sa aiba limitator. daca te pricepi verifica in carburator, capacul membranei, daca are un surub ala scoate-l si o sa vezi diferenta.sau daca nu dul la un mecanic.bafta

| Cinar_Adi_1990 a răspuns:

Nu se poate aşa ceva! Normal ţi-ar trebui să-ţi meargă cu 140 km/h.

| Anonim3195 explică:

140Km/h are in bord dar nu prinde veci atata..maxim 110 115 sa prinda. Mai astept pareri multumesc deocamdata!