| Burcavlad a întrebat:

Buna TPU am un scuter malaguti centro adus din Italia. Cu o luna in urma am vrut sa schimb bujia. Cand am scos-o s-a scos cu tot cu socket. Ce sa fac taicămiu a incercat sa o scoata dar nimic.

4 răspunsuri:
| Stefan19831507 a răspuns:

Salut...explicane si noua ce este acel socket? Te referi la pipa ce intra pe capul bujiei?

| Burcavlad explică (pentru Stefan19831507):

Nu ala care tine bujia in motor

| Stefan19831507 a răspuns:

Te referi la chiuloasa partea de sus a motorului cu orificiu unde intra bujia? este in 2 timpi sau 4 motorul ca nu ne ai spus asa sa ne fa em o idee.

| Burcavlad explică (pentru Stefan19831507):

Cand am vrut sa scot bujia, ea a iesit cu tot cu chestia aia care il tine. Motor 2t 125cm3 malaguti centro