| mihaidianu a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva in legatura cu o achzitie ce urmeaza sa o fac! Am gasit un scuter Piaggio x9 de 180cc, argintiu, 26.000 de km, an 2000, pret 785euro dar il lasa la 700. Scuterul arata ireprosabil, nu are o zgarietura pe el. As vrea sa va intreb daca acesti 26.000 de km nu sunt cam multi pentru motorul acesta! As dori opinii de la detinatorii de acest scuter sau care au auzit despre fiabilitatea acestui motor! Sau carea au reparat acest scuter.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Sunt chiar putini, exagerat de putini, 200 km/luna ar veni media, ceea ce ma face sa ma indoiesc! Am un Liberty 125 din 2009 l-am luat nou si a sarit deja de 44.000 de km. Ca motoare x9 pot sa-ti confirm ca sunt lucrate bine si nu dau mari dureri de cap, usor de intretinut, fara costuri prea mari si usor de condus. Motorul de pe x9, desi mic dezvolta pana la 21 CP iar consumul te duce pana in 5l/100 de km. Eu te sfatuiesc sa-l cumperi, nu ai nimic de pierdut! Bafta mihai!

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu e mult.e posibil sa aiba mai multi km reali, are totusi 13 ani.dar vezi ca trebuie sa ai permis A2 pentru el.motorul de piaggio e fiabil.

| sorinionsandu a răspuns:

Daca motorul trage bine nu e problema. daca nu are putere destula, schimbi setul motor(nu costa mult) si... e ca nou.bafta!