| anonim_4396 a întrebat:

Azi, cand am deschis televizorul (OPV), am dat pe Antena 1, dar era PRO TV. Antena 1 nici nu mai este in lista de canale. Nu stiu ce s-a intamplat! Ma puteti ajuta? Dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| Geo17 a răspuns:

Da asa este! Daca ai RCS-RDS (digi) nu o sa mai printeti antena1, 2, 3..pt ca rcs-rds au refuzat sa semneze un contract imens de 7 mil € pe an!
Pt a receptiona canalele intact adreseazate la la alte retele de cablu sau prin satelit! Si eu am patit la fel!
Bye4now

| anonim_4396 explică (pentru Geo17):

Iti multumesc frumos pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"RCS - RDS nu mai difuzează pe satelit posturile Antena 1 şi Antena 3. " --- vezi aici stirea din ziarul Adevarul : http://www.adevarul.ro/......31484.html

| Sly a răspuns:

Au dat faliment! laughing

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Cauta din nou toate posturile, adica sa le instalezi iar.

| Sorelina a răspuns:

Si eu am patit la fel; degeaba scanezi' am scanat de 3 ori si degeaba. Aseara pe la 1 au dispatur antena1 si Euforia.