| xGenera1u a întrebat:

Ce masina ar fi ideala pentru scoala de soferi... si examenul auto diesel sau benzina, cu motor mai mare sau mai mic? si daca ati putea sa imi spuneti care ar fi avantajele

Răspuns Câştigător
| vladut378 a răspuns:

Iti recomand masina mica cu motor mare diesel...eu unu am facut pe un opel astra cam lungut dar avea motor de 1.8 diesel ceea ce te ajuta enorm cand esti incepator

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina ideala pentru scoala e cea care se aseamana cel mai mult cu masina pe care o vei conduce cand vei lua permisul

| OldSoul a răspuns:

O masina mica (Ford fiesta, Opel Astra H, VW Golf)
iar ca motor cel mai adesea sunt motorizari mici si diesel.
Eu am facut scoala pe un Fiesta cu motor de 1.4 diesel, nu am avut probleme.
Avantajele sunt consumul mic, taxele mici, intretinerea mica => profit mai mare.