| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

daca masina este inmatriculata, iar eu vreau sa ii schimb numarul, sa imi pun unul la preferinta, stiti cat m-ar costa sau cum s-ar face? Multumesc

5 răspunsuri:
| Freky229 a răspuns:

Stii ca si unchiul meu a fost in situatia asta, acum 3 ani, e cam 450-500 de lei numarul care il vrei tu, iar asa mai "random" cam 200-300 lei

| Si_Nicoleta_Christian_1995 explică (pentru Freky229):

Masina abia am cumparat-o, e inmatriculata si vreau sa ii schimb numarul, mi se pare cam multi bani pentru schimbat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Si_Nicoleta_Christian_1995):

Nu are de ce sa ti se para mult, ca se fac alte cate unde se modifica peste tot nou numar.

| suntserios a răspuns (pentru Freky229):

Si ce anume intra in aia 500 lei? sau ai dat si tu o suma asa la intamplare?

nu de alta dar alegerea unui numar preferential costa intre 80-100 lei

| suntserios a răspuns (pentru Si_Nicoleta_Christian_1995):

In principiu daca vrei sa transcrii masina trebuie sa

o treci la finante pe numele tau
sa faci RCA pe numele tau
sa platesti taxa de talon si de inmatriculare
sa mergi cu tot dosarul la politie unde poti cere numere noi daca schimbi judetul sau proprietarul le vrea pe cele vechi inapoi