| Sonofawitch a întrebat:

De 2 zile mi-am cumparat un scuter de 49 cmc Benelli Pepe Lx50 din 2008. Cand l-am primit avea 14 km.In prima seara am facut cu el inca 6 km..Am ajuns acasa si dupa un timp am vrut sa ma duc o tura cu el dar nu a mai pornit.Ok, am scos bujia si am vazut ca s-a innegrit.Din fericire am avut inca una de rezerva si am schimbat-o..Totul bine, motorul a pornit din nou am lasat motoru sa mearga 10 min...A 2 zi ma dau 5 km cu el si dupa vreo 2 ore vreau sa il pornesc. Porneste merge 10 m si se inchide motoru. Aveti idee de la ce poate fii? Bujia am schimbat-o recent deci n-ar trebui sa fie o problema...bateria e noua DAAU FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| HaS4 a răspuns:

Ai gunoaie in carburator si nu se alimenteaza bine desfa carburatorul si curatal cu o periuta de dinti cu benzina si mai mult incearca sa cureti sitele si jigrelele

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Daca zici ca e nou, mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumparat.nu te apuca tu sa demontezi carbelitorul ca nu-l ma poti regla apoi.