| andreibogdan1999 a întrebat:

de curand am dat cu roata intro groapa cam tare si deatuncea nu imi merge rotund roate (adica tremura roata de pe partea dreapta) va rog sa ma ajutati,,,, dau FUNDA celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ionut638 a răspuns:

Vezi ca roata sa nu fie descentrata du-te la vulcanizare sa ti-o centrezebig grin FUNDA

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Rulment spart, jantă ovalizată sau îndoită.

| Minks a răspuns:

laughing Ai furat masina lu' taticu' si i-ai indoit roata? Ce pacat! Ti-ai luat-o pe carca, un pic, asa? Lasa masinile, ai abia 14 ani, inca ai timp sa deschizi o carte si sa inveti sa te exprimi cat mai corect. happy

| andreibogdan1999 explică (pentru Minks):

Am pus pentru tata anunt ma!

| ionutz03 a răspuns:

Salutare,
E posibil sa se fi strambat geanta putin, sau vreo deformare in cauciuc si din acest motiv nu mai merge rotund.
Mergi la o vulcanizare sa iti faca echilibrarea rotii.
Mult succes.

| viotedy a răspuns:

S-a strambat janta.

| AgathaRo a răspuns:

Schimba roata de pe fata pui pe spate sau invers dar e ceva provizoriu.

| ginoeugen23 a răspuns:

E posibil sa se fi spart cementazul de pe camasa rulmentului...
sau sa descentrat...

| SuntCumVreauEu a răspuns:

Mdea. Ai stricato sigurrolling on the floor Vulcanizare, centrarea rotii cu pricina, maxim 15 lei