| C3R1 a întrebat:

îmi puteți zice daca in state se plătește impozit auto? Și dacă da, sa îmi spuneți va rog frumos preturile de la motoarele 1.0 până la 6.5?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Motorizarea care ai mentionato tu e chilipir, americanii au masini cu motor de 5.0 - 3.0 - 4.0 si nu platesc mult impozit, aia e tara petrolului nu le pasa contaminatia care o produce, si tirul merge cu 120 km/h acolo altfel daca o tine in 90 ca in europa se duce economia pe apa sambetei. In google vezi preturile estimativ sau Youtube

| antimulte a răspuns:

Sunt praguri, la fel ca si la noi, sub 1.2, intre 1.2-1.6, si tot asa. Mai sunt si alte taxe, unele corelate, altele nu cu marimea cilindreei. Dar cea mai scumpa dintre toate e asigurarea, mai ales daca nu ai experienta de cativa ani ca si sofer sau ai avut incidente... te saraceste, cu precadere la motoare mari...

| alina2k18 a răspuns:

Da, se plateste impozit anual + licence plate + inmatricularea+ altele.
Difera in functie de stat preturile, un pret ai in California si altul in Texas.
Vezi aici o lista.

| AcelCinevaa a răspuns:

Se achita. Contacteaza ambasada pentru detalii precise