| alexConstanta a întrebat:

intrebarea e simpla, am 1000 euro si nevoie de o masina,ce recomandari aveti? (fara mistouri va rog )

PS : in afara de tico, matiz si dacie solenta sau nova.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Vectra A 1.6i sau 1.7 TD.
E cea mai buna varianta, daca ai nevoie de o masina ieftina, cu portbagaj. Daca te multumesti cu una mai mica, Opel Astra F.
Nu recomand VW Vento sau Golf 3, daca fugi de Solenza, n-ai cum sa te multumesti cu Golf 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca esti constient ca nu poti lua cine stie ce in banii astia.Dar totusi poti lua ceva..Sa stii ca masinile vechi cedeaza si doar nu vrei sati sara o roata la 100kmh pe aotostrada, cele mai vechi de 10 ani la casat cu ele parerea mea e ca sunt rable deja si pun vista in pericol a celor din jur, si a ta!

totusi uite ceva aici: http://m.okazii.ro/autoturisme-opel/opel-vectra-a176204948?tab=description

tipul zice ca o vinde urgent,, probabil e furata sau are o ruda in spital si nu are bani

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde și până unde mașinile mai vechi de 10 ani trebuie duse la casat? Tu ai văzut Audi-uri din '96 fără pic de rugină? Opel din '98 apa paie și bătaie.Nu-ți mai da cu părerea dacă ești habarnist.
Colegule, la 1.000 de euro ascultă de colegul vrumvrum sau ia-ți un sandero.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Nu e vorba la excterior, ci la interior..Fierul cedeaza! Se uzeaza

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti pe lângă, eu mă refeream per total.Mercedes W123 e considerată cea mai fiabila masina si au trecut 30 de ani de când s-a pus in fabricatie.

| Celcareajuta a răspuns:

Fără misto, cu banii aia nu îți iei mașina. E ca si cum ai vrea sa ți se recomande un apartament cu 5.000 de €. Nici excepțiile pe care le-ai enumerat nu se pot pune pe picioare cu bugetul tău. Mai strânge!